אהבה: מנפצים את המיתוסים

האביר על הסוס הלבן? בוודאי שלא יהיה פה

סקס אהבה ורומנטיקה | שני, 01 אוקטובר 2012 17:44

כבר בשלב הילדות שלנו מחדירים לראשנו קלישאות וסיסמאות על אהבה, על יחסים ועל מין. ככל שאנו מתבגרים יותר אנו מבינים עד כמה הקלישאות הללו לא נכונות בעליל. כמה פעמים שיקרו לנו וגרמו לנו להאמין בדבר מסוים ובסוף ההפך התברר כנכון? אני לא מדבר רק על הורים. אני מדבר גם על סרטים, סדרות וספרים שבכולם מוטיב חוזר אחד לגבי נצחיותה של האהבה. בכל יום שעובר אנו חווים את הקושי בהתמודדות עם תחושות ורגשות. כל יום נותן לנו שיעור נוסף במערכות יחסים ועל הקושי בלמצוא אחת ולשמר אחת שכבר קיימת. כדי שלא נחיה בסרט, החלטנו לנפץ את המיתוסים על אהבה.

אהבה זה מספיק

זה כבר לא מיתוס, זה שקר שאין לנו מושג מה המטרה שלו בעצם. מעבר לארוחות הרומנטיות לאורו של הירח, נדרשים בזוגיות דברים נוספים כמו משיכה, תקשורת ונאמנות, אך צריך תמיד לזכור שאחרי כל זה יש גם את היום למחרת. אותו יום שמתעוררים בלי איפור, אותו היום שרבים, צועקים ומתווכחים. אנחנו לא באים לבאס אתכם, אבל תדעו שצריך יותר. על מנת לשמר את האהבה הרומנטית והיפה צריך לעבוד, ולעבוד קשה.

מבחני אהבה

מחמאות יכולות להעלות את הסיכוי שבחורה תתאהב בך: "הצוואר שלך נראה ממש יפה היום!"

ישנם נשים וגברים רבים אשר מאמינים שאם בן הזוג שלהם אוהב אותם, הוא יהיה חייב לעמוד במבחן שיציבו לו. האמת היא שזו טעות שיכולה לעלות בזוגיות. אהבה לא צריכה לעמוד במבחן וגם לא במבחן סודי. עתידם של מבחני האהבה להיכשל משום שאהבה היא דבר סובייקטיבי וכל אדם נותן לה פרשנות שונה וגבולות שונים. כל ניסיון לבחון את הגבולות הללו נידון לכישלון ועלול לפגוע באימון בין בני הזוג.

קל לנו להתאהב באנשים יפים

היופי הוא גורם חשוב מאוד בכדי ליצור בסיס להתאהבות. היופי מעורר משיכה מינית אצל הגבר והאישה ורצון להתחלה של קשר, אך הוא אינו הגורם העיקרי להתאהבות. האהבה עצמה מגיעה רק לאחר שבני הזוג בילו מספיק זמן ביחד, למדו להכיר זה את זו ויצרו כימיה משותפת.

מחמאות יכולות להעלות את הסיכוי שבחורה תתאהב בך

למרות שזה נראה נורא סקסי ומושך בסרטים, במציאות אין לזה אחיזה. מחמאות אכן גורמות לתחושות נעימות אצל הבחורה ולהגברת הרצון לבלות בחברתך אך בסופו של דבר האופי שלך הוא זה שיגרום לה להתאהב בך. מעבר לכך, אם המחמאות הן שקריות, הבחורה עלולה להרגיש שהמחמאות לא הגיעו מהלב והן נאמרות רק לשם מטרה מסוימת, דבר אשר עלול לגרום לתחושת חוסר אמון מצידה ולרצון להתרחקות.

אדם שמאוד אוהב את עצמו לא יכול לאהוב אחרים

ההפך הוא הנכון, דווקא אדם שאוהב את עצמו ומקבל את עצמו יכול באמת ובתמים לאהוב אחרים. שימו לב שאנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה מושכים אליהם יותר אנשים מאשר אנשים חסרי ביטחון. הנחת היסוד היא שאדם שאינו שלם עם עצמו, לא יוכל להיות שלם עם בת הזוג שלו.

מוצאים אהבה דווקא כשלא מחפשים אותה

אותה האהבה שעליה מדובר יכולה להגיע בכל שלב בחיים בין אם אתה מחפש אותה ובין אם לאו. אדם שמתאמץ לחפש אהבה עדיין מנהל את אותם חיים שהוא ניהל ופוגש את אותם אנשים שהיה פוגש לולא היה  בתהליכי החיפוש. אם האהבה המדוברת הייתה מגיעה בשלב החיפוש הרי המשפט הזה לא היה יכול להיאמר... בעצם חיפוש אהבה אינו יכול לחבל במציאת אהבה, אלא רק יכול להגביר את הסיכויים למציאתה ע"י הגדלת מספר האנשים איתם אתם באים במגע. לכן, המשיכו לחפש, זה לא יכול להזיק.

השתנה לאחרונה ב שישי, 23 נובמבר 2012 20:59

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.