כך תשרוד מפגש עם ההורים

ההורים של החברה משוגעים? כך תשרוד את המפגש

קשרים ומערכות יחסים | שני, 01 אוקטובר 2012 17:58


השלב הזה בקשר שלכם הגיע סוף סוף. אחרי מספר דייטים, כמה טיולים משותפים ונכונות למחוייבות, הגיעה העת לפגוש את ההורים. יכול להיות שכבר פגשתם אותם לפני כן, אולי אפילו ניהלתם איתם שיחת "שלום-שלום" קצרצרה, אך מעולם לא היה זה מפגש רשמי, אלא מפגשים מקריים מזדמנים. כעת, אתם מוזמנים לארוחה רשמית, שלעתים עלולה לכלול בני משפחה שאינם משתייכים למשפחה המצומצמת. למפגש מן הסוג הזה יש להערך היטב. הרי כמו שסיכמנו כבר, הרושם הראשוני הוא החשוב ביותר, והורים (בעיקר הורי הבחורה) נוטים להיות מאוד ביקורתיים כאשר זה נוגע לילדיהם. אמנם קיימים הורים שקשה לרצותם, אך ישנם מספר כללי יסוד שיכולים לעזור לכם לצלוח את הפגישה בצורה הטובה ביותר. אם תפעלו לפיהם אין סיבה שהורי הצד השני לא יאהבו אתכם, או לפחות יחבבו (חוץ מזה שאתה שוכב עם הבת שלה).

לבוש הולם

בין אם אתה רגיל להסתובב עם פירסינג במצח ובין אם את רגילה להסתובב עם בגדים קצרצרים מאופנת הננו, שמציגים לראווה את ישבנך היפה, כדאי להצניע את כל מופע האימה הזה בפגישה הראשונה עם ההורים. גם אם נדמה לכם שההורים של הפרטנר שלכם ליברליים, אל תיקחו סיכון. יהיו הרבה יותר הורים שיפסלו אתכם על לבוש מאשר הורים שיחבבו אתכם על כך. דבר נוסף שצריך לזכור הוא שאף הורה לא יפסול אתכם רק כי אתם ניראים "רגיל". לא תמיד טוב למשוך תשומת לב מיותרת ובנושא הלבוש, ככל שההורים יתעסקו יותר באוכל ופחות בכם כך ייטב לכם. השתדלו גם לא לבוא בלבוש מוזנח, השקיעו וכבדו את המארחים שלכם בלבוש ראוי, כפי שהם השקיעו בכם.

אוכלים גם אם זה לא טעים

העוברים המתים: החל משניה 30 בסרטון, באדיבות סאות פארק.

אני רוצה לתאר לכם רגע קטן מהארוחה המשפחתית הראשונה שהוזמנתי אליה עם חברה שלי לשעבר. כבר כשהגעתי לבית סבתה, משהו נראה לי חשוד. במקום ריח מושך של בישולים ותבשילים היה ריח של... בעצם לא היה ריח של שום דבר! אוקי-אוקי,  בטח היא לא התחילה לבשל עדיין, חשבתי לעצמי בתמימות, אך האוכל היה כבר מונח על השולחן. העוף, היה יותר לבן מהצבע של הקיר. תפוחי אדמה בתנור נשמע טוב? לא כשהם ישבו שם פחות משלוש דקות. שאלתי את עצמי מה עושה קוטג' בקערה על השולחן, אך לצערי התברר לי שזו דייסת סולת (תהרגו אותי, אבל עד היום אני לא סגור מה צריך להיות הטעם של סולת, או מה זה בדיוק), אבל כל אלה עוד נראו מעוררי תאבון לעומת מה שהונח בקערה... ראיתם את הפרק של סאות' פארק עם העוברים המתים? [לרווחת המתעניינים, צירפנו את הסרטון כאן משמאל - העוברים המתים: החל משניה 30 בסרטון] אז ככה בערך זה נראה. מסתבר שקוראים לזה קרפעלך. הסבתא הרעיפה עליי חיוכים והסתכלה עלי בזמן שהושיטה לי את צלחת העוברים. לא הייתה לי ברירה. לא לאכול את הקרפעלך, מבחינתי, היה שקול לקפיצה על השולחן עירום - האפקט היה אותו אפקט. בלב כבד וברמיסה של כל מה שהאמנתי בו (או מה שהאמנתי שניתן לאכול), אכלתי את העוברים המתים. אני יכול להרגיע אתכם ולהגיד שהאוכל היה מגעיל רק קצת יותר מאיך שהוא נראה. המסקנה שאתם אמורים לקחת מהסיפור (גם אם לא הצלחתי לשכנע אתכם שזו המסקנה המתבקשת) היא לאכול את האוכל גם אם הוא מגעיל, הינה, קחו דוגמה אישית ממני. בנוסף אמליץ לכם לא לאכול הרבה, אל תראו חזירים, הטו עיניכם סביב ובדקו מה נהוג ומקובל אצל הרומאים (כמויות, נימוסים וכו').

דע את האויב

ובכן לא צריך להיות נפוליאון כדי לדעת שידע זה כוח, וגם במקרה הזה, כפי שבדרך-כלל קורה בחיים, ככל שיהיה לכם יותר ידע על האנשים אותם אתם הולכים לפגוש, כך מצבכם במהלך המפגש יהיה טוב יותר. כדאי שתדעו בדיוק במה האבא עוסק, מהם התחביבים של האמא, כמה אחים יש במשפחה ומהם עיסוקיהם. ככל שתראו בקיאות רבה יותר בנושאים הקרובים לבני המשפחה, כך גם הסיכויים שתמצאו חן בעיניהם גדולים יותר. זה לא אומר שאם האבא משחק שחמט, יש צורך לשנן בע"פ מהלכים של קאספארוב, אבל ידע מינימאלי של כללי המשחק יכול לעזור ביצירת הרושם הנכון. ככל שעבודת ההכנה שלכם תהיה רצינית ומעמיקה יותר, כך ייטבו סיכוייכם ליצירת רושם ראשוני טוב יותר.

"ידע כללי" זו לא מילה גסה

ישנם דברים אליהם אתם לא יכולים להתכונן מראש, כמו הדיונים שהולכים להתנהל מסביב לשולחן. מומלץ, לפחות בהתחלה, להמנע ככל הניתן מנושאים שידועים כנפיצים כמו הנושאים הפוליטיים. עם זאת, כדאי שתעלעלו קצת בעיתוני האקטואליה כדי שתהיו בקיאים בענייני פוליטיקה, על כל מקרה שלא יבוא. מומלץ גם לבוא עם עמדות ודעות אותם תוכלו להציג. אני יכול להבטיח לכם שאם תדעו להציג את העמדות שלכם בצורה הגיונית, למרות שהן יכולות להיות שונות מדעות ההורים, הם לא יפסלו אותן על הסף, ואף יכבדו אותן. אין דבר המעורר יותר אנטגוניזם מאשר חוסר ידע והבנה בסיסיים. ואף גרוע מכך הוא חוסר הרצון לדעת. אפשר גם לנסות ולהביא נושאים חדשים, שבדרך-כלל פחות נפוצים בשיחות מסביב לשולחן, לדוגמה חידושים בתחומים כמו: רפואה, טכנולוגיה או מחשבים יכולים לעלות את קרנכם בעיני ההורים.

התיידדו עם הסבתא

אם התמזל מזלכם וגם הסבתא צריכה להיות נוכחת בפגישה, כדאי שתרכזו את עיקר תשומת הלב שלכם בה. זה אולי לא נראה כך, אבל הסבתא היא מוקד כוח חשוב במערכת היחסים המשפחתית ויש לה השפעה חשובה על ההורים. נסו לדבר איתה (סבתות אוהבות שמתעניינים בהן), מבטיח לכם שאחרי שתעזבו יהיו רק הערות חיוביות מצד הסבתא, דבר שיקל עליכם את הדרך ללב ההורים. אולם המשימה היא יותר קשה ממה שמשתמע, כדי להתחבב על הסבתא צריך לעבור מסכת ייסורים ארוכה ומייגעת, שבמהלכה תשמעו את הסיפורים המרגשים מקופת חולים, על תפריט התרופות המגוון שלה ועל בעלה המנוח. אם תצליחו לעבור את זה, כנראה שמגיע לכם צל"ש ואולי אולי גם איזו מילה טובה מההורים של החברה. הסבתא מצדה, תשבח אתכם בכל הזדמנות.

אל תתביישו

ביישן זה סקסי. אז זהו.. שלא. המשפט הזה הוא תירוץ של ביישנים, העידן בו ביישן נחשב לדבר חיובי נמוג מן העולם. כאשר אתם יושבים עם הורי בן/בת הזוג השתדלו להיות בטוחים ורגועים, ענו על השאלות שלהם בכנות והכי חשוב, שמרו על חיוך. החיוך עוזר לאנשים לחבב אתכם, וגם עוזר לכם להרגיש הרבה יותר בנוח. הפנים משקפות את האישיות וככל שתראו חביבים יותר, כך גם יאהבו אתכם יותר. אל תהססו לספר על עצמכם (בייחוד את הדברים החיוביים), הרי בדיוק בשביל זה אתם שם, בשביל שההורים יכירו אתכם. היו קלילים, לחץ לא יועיל במקרה הזה. אם ממש תכנסו לעניין, תוכלו אף לשלוף מהשרוול בדיחה או שתיים, תשברו את הקרח ותשחררו את האווירה. אה.. ובלי בדיחות גסות, כן?

בסופו של דבר כל הארוחה המשפחתית והמפגש עם ההורים מהווה הזדמנות מצויינת בשביל האבא והאמא להכיר קצת יותר את בן או בת הזוג של הילדים שלהם. תזכרו שלא משנה באיזה גיל אתם, אתם תמיד תהיו ילדים ותמיד ההורים שלכם ידאגו לכם, וכך גם הורי בני הזוג. לכן, חשוב להשאיר רושם טוב, להיות מנומסים ופשוט להבין אותם. בסך הכל, אם הבת או הבן שלהם בחרו בכם, אז אין סיבה שגם ההורים לא יראו את מה שהילדים שלהם רואים בכם.

השתנה לאחרונה ב רביעי, 03 אוקטובר 2012 03:52

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.