כך תדעי אם החבר שלך בוגד

את יודעת שאני אוהב אותך יותר מאת אשתי

קשרים ומערכות יחסים | ראשון, 14 אוקטובר 2012 15:40

את יוצאת עם מישהו כבר הרבה זמן. עד לאחרונה לא היו לכם בעיות בקשר, אבל כעת את מרגישה ממנו ריחוק מסוים. אולי את מרגישה שהוא כבר לא מתנהג כמו עצמו? בינתיים הקשר מתנהל על מי מנוחות יחסית. אין הרבה ריבים גדולים והוא לא הראה לך סימנים שהוא רוצה להיפרד או שלא טוב לו. עדיין, את לא יכולה להתעלם מתחושת הניכור הזאת שממלאת אותך בכל פעם שאת איתו. בהתחלה את מנחשת שזו השגרה היום-יומית האפורה ששינתה אותו, אך עדיין את מרגישה שמשהו לא תקין מעבר לתחלואי השגרה. קודם כל בלי לחץ, זה לא בהכרח אומר שהוא בוגד, אבל זו כן נורת אזהרה. האינטואיציה שלך היא הדרך הטובה ביותר לדעת שמשהו לא בסדר. אבל צריך לזכור, שאסור להתעמת עם בן הזוג רק ע"פ חשדות. ישנם כמה סימנים שיוכלו לעזור לך לדעת אם החבר שלך בוגד.

מתחיל לשמור בקנאות על הפרטיות שלו

אם את מרגישה שיש שינוי בהתנהגות שלו לגבי פרטים אישיים כמו המכשיר הסלולרי שלו, חשבון פייסבוק או יומן אישי, נורת האזהרה אמורה להידלק. למה שפתאום הוא יסתיר ממך הודעות SMS? למה שפתאום הוא יפסיק להשתמש בפייסבוק לידך? תמיד יש סיבה לשינויים כאלו. אין זה אומר בהכרח כי הסיבה להתנהגויות אלו הינה בגידה. אך בהחלט כדאי לשים אצבע על הדופק, ולבחון האם השינוי בהרגלי השמירה על הפרטיות נובע מסתם שגעון חולף או בעקבות מידע שממש חשוב לו להסתיר.

הודעות SMS ושיחות בשעות מוזרות

אם החבר שלך מקבל איזו הודעת SMS באמצע הלילה והוא ממהר לקום ולענות להודעה, ייתכן שזה סימן לכך שמשהו לא כשר קורה שם. יכול להיות שזה מקרה חד פעמי שהוא יקבל איזו הודעה בשעת לילה מאוחרת או איזו שיחה שהוא ממש חייב לענות לה. אך אם התופעה הזאת חוזרת על עצמה, כדאי לגשש קצת ולראות מה המצב. נסי לשאול שאלות חוקרות, הראי לו שאת חושדת. אם את רואה שהוא נכנס ללחץ, אז ייתכן שהוא מנהל מערכת יחסים עם מישהי אחרת. כדאי להבין שבגידה אינה כוללת רק קיום יחסי מין. בגידה יכולה להתרחש גם במישור הרגשי, ועדיין להיות בגידה שוות ערך לבגידה פיזית. גם חילופי מסרונים בעלי תוכן מיני או רומנטי נחשבים בגידה בעיניי חלק מהאנשים. בגידה פיזית ונפשית יחד, עלולה להחשב בגידה כפולה.

מבריז מפגישות שקבעתם

"מאמי, זאת עדי... אא... היא באה לבדוק את המיטה שפרסמנו למכירה באינטרנט..".

אם היו לכם ימים ושעות קבועים בהם הייתם נפגשים, ובתקופה האחרונה הוא מבריז מהמפגשים הללו, או שאולי קבעתם להיפגש, והוא לא מגיע מבלי שיהיה לו הסבר טוב לכך, בהחלט יתכן שהוא מתראה עם משהי אחרת. כאשר גבר מוצא לעצמו בחורה מהצד הוא מנסה לנווט בין שתי מערכות היחסים, מה שיוצר אצלו בלבול, בלגן וקושי בתמרון. נסי להפתיע אותו בקביעת מפגשים לא צפויים, וראי מהי תגובתו. גם מקרים בהם הוא מראש מסרב לקבוע איתך פגישות בזמנים מסוימים יכולים להיות סימן שיש מישהי אחרת שגוזלת לו את הזמן. שינוי בגמישות ביכולת להיפגש שלא מסיבה מוצדקת (כמו מעבר למסגרת חדשה לדוגמה) מהווה סימן די ברור לכך שיש לו מסגרת אחרת בה הוא מבלה.

מתקשה להירדם

סימן חשוב שמופיע בעיקר אצל הגברים בעלי מוסר גבוה יחסית. החרדה, המצפון והלחץ שמופעל עליו מכל הכיוונים מתבטאים בחוסר יכולת להירדם, בעצבנות יתר וחוסר נחת. ניתן לזהות סימנים פיזיים אצל הגבר, בכך שהוא מתחיל בכל מיני הרגלים לקויים כמו כסיסת ציפורנים, תזזית ברגל וחריקת שיניים. כדאי לעשות הבחנה בין לחץ זמני שיכול לנבוע מאלפי גורמים ומשתנים לבין לחץ ממושך שמעיד על בעיה יותר עמוקה. הסימנים ללחץ ממושך יכולים להתבטא בירידה בתיאבון ובחשק המיני, מזכיר קצת סימנים של דיכאון. אם את שמה לב לשינויים מן הסוג הזה בהתנהגות של חברך, לפני שפותחים בהאשמות, מומלץ לברר איתו אם ישנה בעיה.

מסרב לסקס

כשגבר מסרב לסקס זה יכול לנבוע משתי סיבות: או שהוא בתקופה לחוצה ועמוסה או שיש לו כבר סקס ממקום אחר. נסי לראות בעת קיום יחסי המין איתו אם הוא מלא תשוקה כתמיד, או שחלה ירידה משמעותית בחשק המיני ובתדירות בה אתם מקיימים יחסי מין. אם את רואה שישנה ירידה תלולה ופתאומית כנראה שיש לזה סיבה.

קונה לך מתנות

אם את רואה שהחבר שלך, בניגוד למה שהיה עד עכשיו, קונה לך הרבה מתנות יקרות, כדאי להתחיל לחשוד. הרבה פעמים רגשות האשם על הבגידה ונקיפות המצפון מציקים לבחור. כדי להשתיק את המצפון, הוא מנסה לפצות על כל מה שהוא מחסיר ממך במישור הרגשי בכך שהוא מרעיף עליך בצורה מוגזמת במישור הגשמי. סימן שיכול להעיד על כך הוא כאשר המתנות באות ללא הקדשה. אם הן באות ללא הקדשה או מכתב, כנראה שהוא עדיין מתקשה להעניק לך במישור הנפשי, מה שבהחלט יכול להצביע על זה שיש מישהי אחרת שמורעפת במישור הנפשי ופחות במישור הפיזי. בדרך כלל כשצריך לדאוג לשתי בחרות, קשה מאוד להרעיף על שתיהן מהכל.

אם יש חשדות שבן הזוג שלנו בוגד, הדבר הכי חשוב, הוא לשים לב לשינויים בהתנהגות. זה נכון ששינויים קיצוניים הם מאוד בולטים לעין ויכולים להוות סימן כמעט ברור לבגידה, אולם לפעמים דווקא הסימנים הקטנים והחלשים יותר, הם אלו שיכולים לעזור לנו באמת לזהות את הבוגד. חשוב לזכור שאם אין לנו הוכחות מוצקות לכך שהוא בוגד, אל לנו לבוא בהאשמות, וגם אם מתברר שהוא באמת בוגד, כדאי לשמור על קור רוח ולסיים את הסיפור יפה ככל הניתן.

השתנה לאחרונה ב חמישי, 14 פברואר 2013 22:42

1 הגיב

  • לינק לתגובה מירית שלישי, 25 דצמבר 2012 19:46 נכתב ע”י מירית

    וואי, עכשיו גליתי שחבר שלי בוגד בי... אני ארצח את הזבל הזה!

    Report

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.