המדריך המקוצר להיכרויות באינטרנט

מדריך מפורט לשימוש באתרי ההכרויות

הכרויות והתחלות | ראשון, 30 ספטמבר 2012 17:22

אחרי שכל הניסיונות והמאמצים למצוא את אהבת חייכם בעולם הקר והאכזר כשלו, אחרי אין-ספור שיטוטים במקומות בילוי ברחבי הארץ, הגיע הזמן לשינוי. ולא סתם שינוי, אלא שינוי דראסטי. כשאני מדבר על שינוי אני מדבר על שינוי מרחב החיפוש מהעולם האכזר שבחוץ, אל העולם הוירטואלי והחמים שנמצא בין קירות הבית שלכם. הרבה אנשים פוסלים על הסף את אפשרות החיפוש אחר בן זוג באינטרנט. הבנות - חוששות מפני מטרידים, אנסים וסתם מציקים. הבנים - חוששים ממכוערות, עקומות וסתם פוזלות. אני בטוח שחלקכם כבר ניסה לחפש בן זוג באינטרנט אך מהר מאוד התייאש. כמו בחיים האמיתיים, גם שוק הפנויים פנויות באינטרנט הוא שוק קשה ותמיד יש היצע גבוה יותר מהביקוש עבור צד אחד. כלומר, על כל בחורה אחת באתרי ההיכרויות יש כעשרה גברים ואף יותר. על כן הגברים נאלצים להתאמץ הרבה יותר כדי להשיג את תשומת ליבה של הבחורה, על אחת כמה וכמה אם היא מבוקשת. הגבר צריך לצאת מנקודת הנחה שכל בחורה מקבלת בסביבות חמישים פניות ביום ולכן עליו להתבלט מעל שאר המועמדים. עליו ללכוד את תשומת הלב של הבחורה. הבחורות מבחינתן צריכות לעסוק במלאכת הסינון הקפדנית ולבחור היטב לאילו אנשים להחזיר תשובה ולאילו לא. אנשים רבים נמנעים מחיפוש אחר בן זוג באינטרנט מחשש להידבק בתדמית "הנואש". בעידן המודרני בו הכל נעשה דרך האינטרנט, מקניות בסופר ועד זימון תור לרופא, אין סיבה להימנע משימוש בכלי האפקטיבי הזה על מנת למצוא בן זוג. כדי לייעל את החיפושים ולעזור לכם למצוא את אהבת חייכם באינטרנט, ערכנו רשימת כללים פשוטים שמומלץ לעקוב אחריהם בשימוש באתרי היכרויות.

אתרים בתשלום

אתרי ההיכרויות באינטרנט מתחלקים לשניים, אתרים בחינם ואתרים בתשלום. בעוד שהשקעה כספית בשלב הראשוני של החיפוש יכולה להיות מיותרת, כדאי בשלב מסוים לשקול הרשמה לאתר בתשלום. אתרים בשימוש חופשי מזמינים אליהם חבר'ה פחות רציניים והרבה יותר נוכלים. חישבו על זה כך, אדם שמשקיע כסף ירצה תמורה לכספו ועל כן יהיה רציני וינצל את המנוי שלו כהלכה. לעומתו, רוב הסיכויים שאדם שנרשם לאתר בחינם ובגישה של "אין לי מה להפסיד", יהיה פחות רציני ופחות מחויב. נקודה נוספת שצריך לזכור היא שאדם הרשום לאתר חינמי לא ימהר למחוק את הפרופיל שלו במידה וימצא מערכת יחסים, דבר שיעמיס את האתר בפרופילים מיותרים ויקשה על החיפוש.

אמינות

"אני שרירי, חטוב, עם שיער בלונדיני... ואת?". אמינות.

נכון שיש לך את התמונה הזאת לפני שעלית 6 קילו? ואת התמונה ההיא מהצבא שאתה נראה בה כל כך שרירי? אז אל תשתמשו בהן. עד כמה שזה מפתה לשים תמונות ישנות שבהן אנחנו נראים הרבה יותר טוב, גם אנחנו לא היינו רוצים להגיע לדייט ראשון עם בחור או בחורה שונים לגמרי ממה שהם נראו בתמונה. תמיד תזכרו שגודל האכזבה הוא תמיד כגודל הציפייה. ואם באמינות עסקנן, "לשפץ" את הפרופיל במשפטים כמו: "אני טייס קרב בחיל האוויר ועוד מעט מסיים את ההתמחות שלי בקרדיולוגיה" ישיגו לכם בדיוק דייט אחד עד שהבחורה תבין שאתם שקרנים. במקרה הטוב היא תסבול אתכם חצי שעה ותלך, ובמקרה הרע תגיד לכם שזה לא נראה לה ותעזוב במקום.

בלי קלישאות

הפרופיל שלכם באתרי היכרויות הוא הכרטיס המייצג שלכם בפני בני זוג פוטנציאליים. שימוש בקלישאות ובמשפטים ריקים מתוכן כמו: "אני חי מיום ליום", "אוהבת את החיים, ונהנית מכל רגע", לא נותנים מספיק מידע עליכם לזה שמחפש להכיר. בנוסף משפטי הקלישאות הללו משדרים ילדותיות שאינה אופיינית לאנשים רציניים שמחפשים בן זוג, אלא יותר לבני נוער שסתם רוצים להפיג את השעמום. בפרופיל האישי כדאי לרשום תחומי עניין, השכלה ומקומות בילוי אהובים. ככל שהפרופיל שלכם יספק יותר פרטים עניינים, כך גם רמת האמינות שלכם בעיניי הצד השני תהיה גבוהה, מה שיגרור היענות רבה יותר. אם ישנו ציטוט שאתם ממש אוהבים ומזדהים עימו, ניתן  לשלבו בפרופיל, אבל שלא יעמוד לבדו, צרפו אליו פרטים נוספים המשקפים את האישיות שלכם. במחשבה שניה, תוכל לכתוב "אני חי מיום ליום", בפרופיל האישי שלך, רק אם אתה סאבלימינל.

שמרו על ראש פתוח

אל תחסמו את עצמכם מלהכיר אנשים חדשים. סיסמאות כמו "רק מעשנים\לא מעשנים", "רק לאוהבי בעלי חיים" או "רק מטר שבעים ומעלה", חוסמים בפניכם מגוון רחב של אנשים מעולים, שאחרת יכלו להתאים לכם בהרבה תכונות אחרות. בנוסף שימוש ב"משפטים חוסמים" כאלו ירחיק אנשים שדווקא כן עונים על הדרישות שלכם, אבל נרתעו מהאופן בו אתם שוללים אופציות. כדאי להתחיל לשוחח גם אם האדם לא בדיוק ממלא את כל הציפיות שלכם.

שמרו על המוניטין שלכם

לפעמים מאחורי המקלדת אנשים מרגישים אמיצים, מה שגורם להם להתנהג אחרת מהצורה בה היו מתנהגים במציאות. הכל טוב ויפה, הרי בדיוק בשביל זה נועדו אתרי היכרויות. אך יש לזכור שגם באתרי ההיכרויות, למעשים שלנו יש השלכות לעתיד. אם נהיה חצופים, עצבניים ותוקפניים, זה יביא להתרחקות של האנשים סביב. מה גם שמספיק לעשות "פשלה" אחת קטנה ולפלוט את המילה הלא נכונה לאדם הלא נכון, וכבר אתם בדרך הנכונה להיות מנודים מהאתר. זכרו, שבאתרי היכרויות כמו בחיים האמיתיים שמועות מתפשטות מהר כאש בשדה קוצים, ולכן כל העלבה, או יחס לא נאות יכולים להביא לכך שבתוך כמה חודשים תהיו מורחקים מהאתר חברתית, לאחר מכן יהיה לכם קשה מאוד למצוא מישהו שיהיה מוכן לדבר איתכם. במקרים שחוזרים על עצמם, מנהלי האתר שומרים לעצמם את הזכות למחוק לכם את הפרופיל בכל עת, ואם החשבון שלכם יסומן יותר מדי פעמים, כנראה שזה מה שיקרה.

אל תסגרו אופציות

כדי להפיק את התועלת המירבית מאתר היכרויות, מומלץ לשמור על רמה מסוימת של תקשורת עם מספר אנשים ולנהל איתם את ההתכתבות במקביל. זאת תהיה טעות לחשוב שמצאתם מישהי או מישהו שמוצאים-חן בעיניכם כבר בשיחות הראשונות, ובעקבות זאת לא לנהל שיחות עם אנשים אחרים. דאגו תמיד לדבר עם כולם כאילו הם האחד, אבל לדבר עם האחד תוך כדי שאתם מדברים עם כולם. תהיו בטוחים שהאדם מן הצד השני עושה את אותו דבר. המטרה העיקרית של אתרי היכרויות היא לעזור לכם לעשות את הסינון הזה  ולהבחין, בין מי שמתאים לכם לצאת איתו לבין מי שלא, וזה בלתי אפשרי לעשות את הסינון כאשר מדברים ונפגשים עם אדם אחד בכל תקופה.

יצירתיות וחיוביות

אם יש טיפ אחד משמעותי שיכול לעזור לכם בעולם ההיכרויות באינטרנט, זה יצרתיות. זה כלל לא משנה כמה אנשים משעממים אתם במציאות, תמיד תשתדלו לשמור על יצירתיות באינטרנט. מעבר ליצרתיות ראש פתוח וגמישות יעזרו לכם לשחות שם בים הפרופילים ולהתבלט. חשוב לדעת שבסופו של דבר הפרופיל שלנו באתר היכרויות זה הפנים שלנו והפתח הראשוני של הבחורה להביט לעולם הפנימי שלכם, אז שמרו עליו חיובי ומעורר השראה.

השתנה לאחרונה ב חמישי, 04 אוקטובר 2012 01:27

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.