טיפים לדייט השני

דייט ראשון מוצלח? אל תנוחו על זרי הדפנה

דייטינג | ראשון, 07 אוקטובר 2012 23:52

אחרי דייט ראשון מוצלח במיוחד בו הצלחנו לעשות רושם ראשוני חיובי, הגענו לדייט השני. הדייט השני במהותו מהווה המשך ישיר של הדייט הראשון. כלומר המבחן ממשיך והרבה מאוד מהחוקים שחלים על הדייט הראשון, חלים גם על הדייט השני. העובדה שאתם יוצאים לדייט נוסף לא אומרת שאתם יכולים לנוח על זרי הדפנה. ההפך הוא הנכון, הדייט השני מאפשר לכם לבחון ביתר דקדקנות את הפרטנרית שלכם ואתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שכך גם היא בוחנת אתכם. דווקא בדייט השני יש הרבה יותר הזדמנויות ליפול, וזאת הודות לתחושת הביטחון והנינוחות שאופפות אותו יחסית לדייט הראשון. התחושה הזו יכולה לגרום לנו לפלוט שטויות, להתנהג בצורה לא הולמת ואפילו ליזום דברים שלא חלמנו עליהם בדייט הראשון. אפשר לקרוא לדייט השני "מבחן מסכם". וזהו אכן סיכום ביניים לפני שעוברים לשלב של הדייט השלישי. כדי שבאמת תגיעו לשלב הזה מוכנים, ערכנו רשימת טיפים קטנה שתעזור לכם לצלוח את הדייט השני. כך תעברו את הדייט השני בשלום.

איפוק

חשוב לזכור לשמור על איפוק בדייט השני. כמובן שאפשר להרשות לעצמך יותר מאשר בדייט הראשון, אבל מומלץ לא לאבד את הראש. לשמור על איפוק זה חשוב, גם כדי לצנן את ההתלהבות שלכם וגם כדי לא להרתיע את בת הזוג. אם תרצה להדגים משהו, תוכל להחזיק ביד של הפרטנרית לשם כך ואפילו להניח יד על כתפה. כל מה שמעבר לכך הוא בגדר התלהבות מיותרת. לפעמים הפרטנרית תראה לכם שהיא רוצה יותר מזה ואתם תתפתו לזרום. זכרו, אם אתם מעוניינים בקשר רציני ולא בסטוץ אז חשוב לדחות את המגע הפיזי לשלבים מאוחרים יותר. הרבה בחורות נסחפות עם התשוקה והאווירה המדליקה של הדייט, אבל אחר כך הם מוצאות את עצמן עם תחושה שהקשר שטחי וממהרות לחתוך. מעבר לכך, קיימת סטיגמה על בחורות שזורמות מהר מדי (סטיגמה מטופשת חשוב לציין), ולכן הרבה פעמים הן חשות ברגשי נחיתות ואשם שלא לצורך. בקיצור, לשמור על איפוק יכול לבסס קשר יציב יותר וחזק יותר מאשר קשר שמתחיל בסקס.

לנהל שיחות מעמיקות יותר

אחרי שבדייט הראשון ניהלתם שיחות בעיקר על הרקע שלכם, בדייט השני מומלץ כבר להיכנס יותר לעומק בשיחה. לא רק מה את עושה בחיים או מה אתה לומד, אלא גם לדבר קצת על דעות פוליטיות, רקע משפחתי ודברים נוספים שלא ממש יצא לכם לדבר עליהם בדייט הראשון. בשלב הזה חשוב להראות שיש לכם גם עולם פנימי עשיר ושאתם לא אנשים שטחיים. המטרה בדייט השני היא כבר לראות לטווח הארוך ולהחליט אם יש בסיס לקשר או לא. רצוי לשים לב לפרטים כמו איך הבחורה זורמת בשיחה, האם הבחורה היא מהאנשים ששמחים בדרך כלל, או מהאנשים שתמיד מתבאסים ומבאסים. נסו לשמוע ממנה גם סיפורים מהחיים שלה, נסו לראות איך היא מתנהגת בכל מיני סיטואציות ולאילו מסקנות ניסיון החיים שלה הוביל אותה. דווקא מהסיפורים הכי שטותיים, מגלים דברים מאוד משמעותיים על בת הזוג ועל היכולת שלה לתפקד בסיטואציות שונות בכלל ובמערכות יחסים בפרט.

לא להיפתח יותר מידי

זוג יושב על הדשאאל תפתח יותר מידי: "את מבינה? הם אמרו לי שמיצי תחזור... והביאו לי חתולה אחרת!!!"

אולי אתם מרגישים שהכל זורם והבחורה שמולכם משתפת אתכם בדברים אישיים, אך אל תתנו לזה להשפיע עליכם, הדייט השני הוא עדיין לא המקום ולא השלב בו אתם יכולים לחשוף דברים אישיים כמו מחלות תורשתיות, סיפורים כואבים מהחיים או טראומות ילדות. אפשר להיכנס לעומקם של דברים כאמור, אך הציבו לעצמכם גבול. חשוב לזכור שאתם עדיין במבחן והפרטנרית שלכם היא לא פסיכולוגית (ולא, היא גם לא באה לדייט כדי לנסות ולראות כמה היא מתאימה לתפקיד). אל תלאו את הפרטנרית שלכם בכל מיני סיפורים ותסביכים כפי שאתם לא רוצים למצוא את עצמכם עם בחורה באמצע דייט שלכל אורכו מספרת לכם על בעיות האמון שיש לאבא שלה ושבגלל זה היא לא מאמינה לאף אחד. 

הגבר חייב להציע לשלם

כאשר אתם יוצאים עם בחורה, כסו עצמכם מכל הכיוונים. אולי זה מיושן, אבל גם בדייט השני הגבר חייב לפחות להציע לשלם. על האישה מוטלת האחריות להציע לפחות להתחלק בחשבון חלוקה שווה, או אפילו להציע הפעם לשלם את כולו. התשלום, בעיקר בדייטים הראשונים, נועד בשביל להראות השקעה ורצינות וכן לאפשר לגבר לנפח לעצמו את האגו תוך שהוא מראה כמה הוא גברי ודואג לאישה הקטנה וחסרת האונים שלצדו (לא, לא באמת). אם אתה לא מעוניין להמשיך לדייט נוסף בעתיד, זה בסדר, וכדאי שתשקול לא להציע לשלם עליה. שכל אחד ישלם על עצמו. לא יהיה זה מוגזם לצפות גם מבנות המין היפה, שאם אינן מעוניינות להמשיך הלאה, הן גם לא ייתנו לגבר לשלם. התחושה שבחורה נהנית מזה שאתה משלם עליה בדייט ומשדרת לך עסקים כרגיל כאשר למחרת היום היא חותכת ממך, לא ממש עושה טוב לאף אחד על הלב. עניין התשלום בדייט הוא עניין מאוד רגיש, בייחוד כיום עם כל הקריאות הפמניסטיות שדורשות שוויון, ולכן אחרי הדייט הראשון כדאי לצמצם את החשיבות שלו ככל שניתן.

סיכום הדייט בנשיקה

אם לא התנשקתם בדייט הראשון, אז עכשיו זה הזמן. אם אין נשיקה בדייט השני כנראה שאין משיכה. בתור גבר אתה צריך להיות זה שיוזם את הנשיקה ואם בת הזוג שלך בעניין, היא תיענה ליוזמה שלך. דייט שני זה בהחלט זמן טוב להפסיק עם התירוצים ולפתח את הקשר בכיוון המיני. הרבה גברים מפחדים ליזום נשיקה כיוון שהביטחון שלהם ירד אחרי שבדייט הראשון הם כנראה ניסו והבחורה לא ממש זרמה עם העניין. רבים גם חוששים משום שהם יודעים שסירוב בדייט השני, פירושו שמקומם אינו מובטח. הרי אם יצאתם כבר לשלושה דייטים ואין התקדמות פיזית, אז כנראה שאתה נמצא עמוק בפרינד-זון. ניתן לסכם זאת בקצרה: אם אין נשיקה, כנראה שלא יהיה דייט שלישי.

אל תביא מתנה

להביא מתנה לבחורה בדייט השני זה מנהג ישן שכבר פס מן העולם. אם פעם נתינת פרח או שוקולד לבת הזוג לפני הדייט נחשב מקסים, הרי שהיום זה מתפרש כצעד נואש. אולי השינוי בגישה נובע משינוי בתפיסה על-פיה תפקיד הגבר הוא לחזר אחרי הבחורה. כיום בדייט הגבר בוחן את הבחורה בדיוק כפי שהיא בוחנת אותו. כאשר הגבר מתחיל עם מחוות רומנטיות מוגזמות כבר בדייט השני, זה עלול לגרום לבחורה להרגיש שהוא "בכיס שלה". בנוסף, להביא מתנה או משהו קטן לדייט השני יכול לשדר לבחורה שאתם רוצים לקנות אותה בכסף. מעבר לזה שהעניין מעלה ניחוח של חוסר ביטחון, זה גם די מבהיל. אם אתם ממש נחושים תוכלו להביא פרח, אך שימו לב שזה עלול להתפרש כמחווה נדושה שטותית, מיושנת ואף נואשת. כדאי שתעריכו את הרגשות והמצב בינכם בצורה אובייקטיבית ככל הניתן לפני שאתם מעניקים מחווה כזאת שהיא די רצינית לדייט שני.

לגשש לפעם הבאה

מומלץ לנסות ולגשש לפעם הבאה. אפשר לעשות זאת בעדינות בלי לחץ. צריך לזכור שאחרי הדייט השני יש עליית מדרגה במערכת היחסים ולכן שני הצדדים זקוקים לזמן שלהם כדי לחשוב על הדברים. אם החלטתם שאתם מעוניינים לצאת לדייט נוסף כדאי שתראו את זה לבחורה בצורה עדינה, ובאותה עדינות נסו גם לברר את מידת הרצונה והתעניינותה בפגישה נוספת. אפשר לעשות זאת בעזרת משפטים עדינים כמו "אני ממש אוהב לרכוב על סוסים, בפעם הבאה שאצא לרכוב את מוזמנת להצטרף." כדאי לראות איך היא מגיבה למשפטים האלה, האם היא מחייכת? מעקמת את הפרצוף? הבעות פנים הן התגובה הראשונית והאמיתית ביותר של האדם לסיטואציות מסוימות ולכן הן מהוות דרך טובה לגישוש.

הראו לה שאתם מתעניינים

תוכלו להרשים את הבחורה בכך שתוך כדי שיחה תזרקו פרטים שהיא סיפרה לכם במהלך הדייט הראשון. זיכרון טוב הוא יתרון חשוב במקרה זה, כמו גם היכולת להקשיב ולעבד מידע. כל אלה יעזרו לכם להביע את התעניינותכם בדבריה על ידי כך שתעלו פרטים שדליתם מדבריה בדייט הראשון: "נו, איך הפיקנז שלך מרגיש, כבר יותר טוב? קוראים לו קובובו, נכון?" הבחורה תתרשם מזה שאתה זוכר את סוג הכלב, את השם שלו ואת זה שהוא לא הרגיש טוב. בכך שתזכור כמה פרטים שוליים יחסית מהדייט הראשון ותדע לשלוף אותם בכל מיני הזדמנויות, תוכל להרשים את בת הזוג שלך ולצבור עוד נקודות. מה רע?

השתנה לאחרונה ב ראשון, 17 מרס 2013 01:42

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.