כך תעשו רושם ראשוני חיובי בדייט הראשון

חמש דקות עשיתם רושם ראשוני טוב, זוז!

דייטינג | שני, 01 אוקטובר 2012 17:58

אומרים שרושם ראשוני הוא הדבר שקובע את הסיכוי לביסוס מערכת יחסים. להשאיר רושם ראשוני חיובי על בן-אדם, כשבעצם הרושם הראשוני מתעצב בחמש דקות הראשונות של השיחה, זה מאוד קשה. הבעיתיות בליצור רושם טוב היא שיש יתרון רב לאנשים שנראים טוב ויודעים לשלוט בתקשורת הבלתי-מילולית שלהם בצורה טובה. בעיה נוספת היא שמאוד קשה לשנות רושם ראשוני ולכן גם נורא חשוב מההתחלה לא לפשל. אדם שעושה רושם שלילי כבר בתחילתו של הדייט, יוצר אנטגוניזם, וכך הוא הורס לעצמו את הדייט. אז איך בעצם יוצרים את הרושם הראשוני הטוב הזה, שכל-כך חשוב לנו להמשך הקשר? צריך לזכור שגם אם אתם אינטליגנטים בטירוף, או בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה במיוחד, זה לא בהכרח יעזור לכם בשלב הרושם הראשוני. כפי שנאמר, בשלב הרושם הראשוני ישנה חשיבות מכרעת בדיוק לאותם מאפיינים חיצוניים, שכולנו שונאים לשפוט אנשים לפיהם, אבל בכל זאת עושים זאת. למרות העובדה הזו, עדיין יש באפשרותכם להשפיע על הרושם הראשוני שתיצרו, בעזרת כמה עקרונות יסוד פשוטים. בעזרת ישום עקרונות היסוד, תוכלו גם אתם ליצור תחושה נעימה וכיפית בתחילת הדייט.

לבוש

האני מאמין שלי הוא שלכל דייט צריך להתלבש בצורה הכי יפה שאפשר. לבוש בטוב-טעם יכול להשפיע על כל התפיסה לגבי האדם המופיע מולנו וליצור אצל הפרטנר תחושה שמשקיעים בו. אל תתפתו להתלבש בצורה זרוקה רק בגלל שהדייט לא מתקיים באיזו מסעדת יוקרה. תמיד תתלבשו יפה, בסופו של דבר לבוש זה אחד מהמאפיינים הראשונים ששמים לב אליהם כשמגיעים לדייט. בנוסף, לבוש מתאים יכול לעזור לכם להסתיר פגמים במראכם החיצוני. אם אתם מרגישים שמנים מדי או רזים מדי, בעזרת בגדים מסוימים תוכלו להסתיר את הפגמים הללו ולהרגיש טוב יותר עם מראכם ועם עצמכם בכלל במהלך הדייט. 

עמידה

הצורה בה אנו עומדים משדרת הרבה על האופי שלנו, ואנשים נוטים להתרשם מבן אדם ע"פ צורת העמידה שלו, גם אם הם לא רוצים בכך. אדם שעומד בצורה זקופה ויציבה משדר ביטחון. אדם שפוף, לעומת זאת משדר פחד וביישנות. באופן אוטומטי אנשים מעריכים פחות אדם שנראה חסר ביטחון. גם הדרך בה הרגליים עומדות משפיעה מאוד על הרושם הראשוני, כאשר עומדים עם הרגליים סגורות זה נתפס לאדם שמולנו כחוסר גמישות, ועלול ליצור את הרושם שאתה טיפוס שמרן ומקובע. פיסוק קל, אצל גברים, יכול להוסיף כמה נקודות ליצירת הרושם, אפילו אם זה רק בתת-המודע של הפרטנרית שלכם.

שפת גוף

אזהרה: הבחור שבתמונה הוא עוקץ סדרתי ומבוקש על שפיתה אלפי בחורות בעזרת שפת גוף.

החלק הבעייתי והבולט ביותר לעין בזמן המפגש. כשאנו מדברים על שפת גוף, אנו צריכים לנהוג במשנה זהירות. מחד אם נהיה יותר מדי עצורים בשפת הגוף שלנו, נשדר ביישנות וניצור תחושה של יכולת ביטוי נמוכה, ומאידך עודף תנועות ידיים עשוי להתפרש כאגרסיביות לשמה. המצב האידיאלי הוא נקודת האיזון בין השניים, כאשר העדיפות תמיד תהיה על דיבור עם ביטחון ותנועות ידיים. זה מושך את העין, עוזר להתבטא ומעורר עניין רב במה שיש לך להגיד.

חיוך

אין מה לעשות, אדם שמחייך הוא אדם שמושך אליו אנשים. אין מקום בו ידובר על רושם ראשוני, והמילה חיוך לא תופיע שם מספר פעמים. על החשיבות של חיוך בעולם הדייטינג אין איש אשר יכול לערער, אבל אין ספק שבשלב הרושם הראשוני תפקידו הוא קריטי אף יותר. החיוך עוזר להפיג את הלחץ של הדייט, גם אצלכם וגם אצל בן או בת הזוג שלכם לפגישה. מעבר לעולם הדייטינג, זה ידוע שהחיוך היא מחווה מדבקת שמתפשטת כאש בשדה קוצים. כך מהר מאוד ימצאו עצמם הפרטנרים שלכם לדייט מחייכים אף הם ללא כל סיבה מיוחדת.

קול

עוצמת הקול, ואפילו יותר חשוב הדרך בה אנו משתמשים בקולנו, מאוד קריטיים לשיפור הרושם הראשוני. חשוב מאוד לשמור על קול חזק וברור. לא לצעוק, אבל גם לא ללחוש. החלק הבעייתי והמסובך (על אף שלעיתים הוא אינו נראה כך) כשאנו משתמשים בקולינו, הוא להתאים את הקול לתנועות הידיים. כמובן, ככל שאנו בשלב מתקדם יותר במהלך בדייט, רצוי לשנות את עוצמת הקול לפי נושאי השיחה, האווירה בדייט והתגובות של בן או בת הזוג שלכם, אולם בחמש דקות הראשונות של השיחה, חשוב שהקול יהיה ברור במיוחד, מלא ביטחן וללא קטיעות.

חזרה על השם של הפרטנר/ית שלכם

בכל אדם ישנו נרקיסיסט קטן והנרקיסיסט הזה אוהב לשמוע את השם שלו. אחד הדברים שיעזור לכם לעשות רושם טוב היא חזרה על השם של הפרטנר שלכם לדייט. חזרה על שם בן או בת הזוג, גורמת להם להרגיש מיוחדים וגם יוצרת מעין סוג של אינטימיות חיובית בינכם. את החזרות על השם יש לשלב בצורה זורמת בשיחה, ולא לדחוף את השם ללא צורך. אם יש לפרטנר שלכם שם יפה או מיוחד, כדאי להחמיא ואפילו לשאול על מקור השם.

דיבור רהוט

גם היכולת שלכם להתבטא בצורה עניינית משחקת תפקיד משמעותי בבניית הרושם הראשוני. מאחר ואין לכם יותר מידי זמן לדבר עד שהרושם הראשוני נוצר, המילים הראשונות שתוציאו מהפה יהיו אלו שיקבעו את מה בן או בת הזוג שלכם ירגישו לגביכם. אם תשכילו להתבטא בצורה ראויה, מכובדת ומעניינת, תוכלו לעשות רושם ראשוני חיובי ואף מצוין. מעבר לרהוט, הדיבור צריך להיות רגוע וזורם. זכרו, המשפט הראשון שתוציאו מהפה, כנראה יהיה מה שיקבע את הרושם הראשוני שלכם לכאן או לכאן. שימו לב, ניסוחים שונים, יכולים לשדר רושם שונה לגביכם. למשל "אהלן, קוראים לי דוד" יכול לשדר קלילות. ואילו "נעים מאוד שמי דוד" יכול לשדר רהיטות. כדאי שתחשבו עם עצמכם איזה רושם אתם רוצים להשאיר על הפרטנר.

ריח

בעזרת חוש הריח אנו יכולים לעורר רגשות חיובים ובמהירות. ריח טוב ומוכר יזכיר לנו המון דברים נעימים, וכנראה גם יעורר את אותן רגשות אצל הפרטנרים שלכם. מסתבר שאומנות הבישום היא הרבה יותר מורכבת, ממה שהרבה אנשים נוטים לחשוב. ישנן טכניקות מיוחדות לבישום, שגם עושות ריח טוב לאורך זמן וגם מרחיבות את היקפו של הריח. בנוסף, ישנם שילובי בשמים וצמחים שממש משפרים את איכות הריח ונותנים תחושה של בישום עדין, אך יחד עם זאת, עדיין מצליחים להשאיר את אותה הנוכחות החשובה כל כך בריח של גבר.

השתנה לאחרונה ב רביעי, 03 אוקטובר 2012 03:31

1 הגיב

  • לינק לתגובה הגבר גבר ראשון, 07 אוקטובר 2012 19:57 נכתב ע”י הגבר גבר

    יופי, אני אדאג לקרוא את הכתבה הזאת בפעם הבאה שאני יוצא לדייט. ומה זה הליצן המפחיד הזה?!?

    Report

השאר תגובה

יש למלא את השדות המסומנים בכוכבית.